Візуальні тенденції в UX та веб-дизайні в 2022 році

2022 рік принесе цікаві інновації у веб-дизайні, які допоможуть покращити користувальницький досвід та персоналізацію.

Зараз у світі налічується майже два мільярди веб-сторінок. Тільки якщо ви поєднаєте технології з новими тенденціями дизайну, ви виділитеся з натовпу та створите чудовий веб-сайт, на якому ваші продукти чи послуги будуть сяяти. Щоб почати, зверніть увагу на ці візуальні тенденції та досвід користувачів, щоб ви могли включити їх у свої маркетингові плани.

 1. Жорсткі кольори і психологічне використання кольору

Однією з тенденцій веб-дизайну 2022 року, яка допоможе вам створити незабутній веб-сайт, є колір. Сміливі, яскраві, насичені тони переймуть пастель, яку багато брендів використовують останні роки.

Однак мова йде не тільки про використання яскравих кольорів, а й про те, як ви використовуєте колір, щоб створити певний ефект на споживача. Психологія кольору (аналіз впливу кольорів на наші почуття та думки) повертається в 2022 році.

Хоча те, як люди інтерпретують кольори, багато в чому залежить від їхнього особистого сприйняття, існує ряд загальних інтерпретацій, які поділяють представники однієї культури. Наприклад, зелений часто асоціюється з природою та органічними продуктами, тоді як червоний, як правило, символізує енергію та пристрасть.

Прогнози щодо веб-дизайну на 2022 рік вказують на те, що настав час подумати про те, що ви хочете сказати кольорами на своєму веб-сайті, і подумайте про використання сильніших відтінків.

 1. Спеціальний вміст

У 2022 році веб-сайти більше не статичні. Можливо, ви вже поверталися до веб-сторінки, яку ви раніше відвідували, і виявили, що дизайн змінився, але якщо ви подивитеся на неї в іншому браузері, ви знову побачите попередній дизайн. Це пов’язано з тим, що деякі сайти враховують вашу історію перегляду та надають вміст, адаптований для кожного користувача.

Персоналізований вміст особливо важливий на сайтах електронної комерції, оскільки ви можете використовувати його, щоб показати, які продукти найімовірніше зацікавлять конкретного користувача, і таким чином підвищити коефіцієнт конверсії.

 1. Штучний інтелект

Штучний інтелект дозволяє зробити крок далі в налаштуванні вмісту вашого веб-сайту. Використання штучного інтелекту, керованого даними, дає змогу використовувати машинне навчання для покращення роботи користувача та персоналізації процесу перетворення. Наприклад, розглянемо алгоритми рекомендацій продуктів Amazon або спеціальні списки відтворення Spotify.

Розробляючи користувальницький досвід свого веб-сайту, подумайте, як використовувати штучний інтелект, щоб максимально налаштувати його відповідно до інтересів відвідувача. Таким чином, ви будете ціннішими, ніж будь-коли.

 1. Чат-боти стануть більш людяними

Ще одне захоплююче використання штучного інтелекту у веб-дизайні — чат-боти. Хоча це правда, що ця технологія використовувалася в соціальних мережах і на веб-сайтах роками, у 2022 році ми побачимо, що вона стане більше схожою на людину.

Оскільки штучний інтелект і машинне навчання стають все більш складними, чати стають все більш поширеним способом пропонувати персоналізовані рекомендації, допомагати клієнтам у процесі покупки та вирішувати запити на обслуговування клієнтів.

У найближчі роки чати стануть дедалі більше здатними інтерпретувати поведінку користувачів, бути ініціативними та демонструвати їх унікальні особистості.

 1. Мікровзаємодії

Мікро-взаємодії – це чудовий спосіб надати персональну нотатку вашому веб-сайту та покращити користувацький досвід. По суті, це невеликі анімації, які направляють користувача через різні дії.

Деякі типи мікровзаємодій існують протягом багатьох років, наприклад, посилання, які змінюють колір, коли курсор проходить над ними, або сам курсор змінюється залежно від того, де він розміщений. Ці деталі тепер поширюються на багато інших значків та елементів веб-сайту.

 1. Розумне відео

Відео вже є одним із найпопулярніших форматів в Інтернеті, і його популярність вибухнула на мобільних пристроях. Але в 2022 році вже недостатньо вставляти відео YouTube на свій веб-сайт.

Натомість настала ера розумного відео, а це означає пошук більш навмисних способів вбудовування відео на веб-сайти. Вам більше не доведеться обмежуватися форматом вбудованого програвача, і ви можете використовувати творчі ресурси, наприклад, замінити фон на відео.

 1. Великі текстові зображення

«Зображення-герой» (головне зображення веб-сторінки) набули значення. У деяких випадках ми можемо бачити «зображення-герої», які займають всю домашню сторінку для максимального ефекту. Якщо добре продумати, цей ресурс може стати ключем до негайного привернення уваги користувача.

Ще одна цікава тенденція веб-дизайну — створення текстових «зображень-героїв» майже як плакат. Вони можуть включати яскраві кольори, які в тренді 2022 року. Таким чином, ви можете створити інший вигляд для свого веб-сайту, швидко привернути увагу відвідувача та передати своє повідомлення.

 1. Колірні градієнти та ефект «Запарене скло».

Ці дві візуальні тенденції допоможуть вам створити ще більш привабливий веб-сайт у 2022 році.

Градієнти еволюціонували від тонких ефектів до кольорових фонів зображень. Їх можна використовувати, щоб додати глибини та текстури або додати нотки індивідуальності вашому сайту, особливо в поєднанні з великими шрифтами.

З іншого боку, останні досягнення у веб-технологіях значно полегшили впровадження ефекту «парного скла» на веб-сайтах. Це дозволяє додавати колір до різних областей сторінки, не впливаючи на читабельність тексту та зображень, які розміщені на них.

 1. 3D зображення

3D-елементи стають все більш популярними у веб-дизайні, оскільки технології зробили їх більш доступними та інтерактивними. Їх головною проблемою завжди був повільний час завантаження, що може негативно вплинути на використання веб-сайту, але технологічний прогрес зменшив цю перешкоду.

3D можна використовувати як для надання сучасного вигляду вашому веб-сайту, так і для детального показу продукції завдяки панорамним фотографіям на 360 градусів.

 1. Управління без рук

Наступним кроком в еволюції сенсорних екранів є керування пристроєм, не торкаючись до нього. Наприклад, ви можете зробити селфі, просто доторкнувшись до камери або махнувши рукою по екрану.

Останніми роками все більше і більше мобільних телефонів включають цю функцію, тому настав час подумати про те, як адаптувати до неї зручність використання свого веб-сайту.

 1. Мінімалізм і спрощена навігація

Нав’язлива реклама, сповіщення та спливаючі вікна? Досвід перегляду сповнений стимулів, тому користувачі цінують відпочинок від простих мінімалістичних сайтів.

Чистий веб-дизайн із кількома ретельно підібраними елементами допомагає відвідувачам вашого сайту зосередитися на тому, що дійсно важливо, щоб вони могли виконувати дії, які ви шукаєте.

Ще одна тісно пов’язана тенденція веб-дизайну – спрощений перегляд. Чим легше отримати те, що ви шукаєте, тим більша ймовірність, що користувачі перетворять. Зменшення кількості навігаційних меню допоможе спростити роботу з користувачем, а також збільшити швидкість вашого сайту.

 1. Доступність

Доступність більше не просто тенденція веб-дизайну, а й обов’язкова умова. Бренди все більше усвідомлюють необхідність при розробці своїх веб-сайтів враховувати людей з різними здібностями. Йдеться не лише про обслуговування клієнтів та досвід користувачів, а й про цінності.

Веб-доступність охоплює багато аспектів веб-сайту і має бути частиною процесу розробки з самого початку, але ось кілька основних ідей, щоб почати вбудовувати його у свій веб-сайт.

Створюйте чіткі контрасти між текстом і фоном.

Додайте мітки та інструкції до форм.

Використовуйте альтернативний текст у зображеннях, щоб включити інформативні описи та полегшити роботу користувачам, які використовують програми для читання тексту.

Сподіваємося, наші поради будуть корисними для вашого ресурсу. Ви завжди можете звернутися до нас і ми запропонуємо варіанти рішень, щоб зробити ваш сайт швидким.

Зателефонуйте нам: 095-680-8051 098-311-9070

Або напишіть:

E-mail: globalistic@ukr.net

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми Вам зателефонуємо

  Напишіть нам

   Зв'яжіться з нами

    Call Me