TOP-10 тенденцій веб-розробки 2022 року

Інтернет зародився в 1983 році. Протягом десятиліть розробка веб-сайтів розвивалася і продовжує швидко змінюватися. Як власнику веб-сайту, вам важливо знати про зміни тенденцій у розробці веб-сайтів. Якщо ви не встигаєте за новими тенденціями, то це може мати серйозні наслідки для ефективності вашого сайту. Ви можете відставати від своїх конкурентів і втрачати трафік на веб-сайтах, які забезпечують кращу взаємодію з користувачами. Розробка та підтримка вашого веб-сайту відповідно до сучасних тенденцій – найкращий спосіб залишатися конкурентоспроможним у своїй ніші бізнесу.

Ось топ-10 тенденцій у розробці веб-сайтів.

 1. Прогресивні веб-додатки (PWA)

Хоча це і не нова тенденція, прогресивні веб-додатки (PWA) в останній ітерації безумовно замінять веб-додатки. PWA допомагають веб-сайтам швидко завантажуватися і можуть працювати в автономному режимі в таких програмах, як Google Maps. Такі компанії, як Starbucks, Uber, Pinterest і Twitter, вже використовували PWA для кращої взаємодії з користувачем. 65% замовлень онлайн-покупок здійснюються за допомогою смартфонів.

У зв’язку з дедалі більшим використанням мобільних пристроїв для виконання різноманітних завдань онлайн, дуже важливо оновлювати свої веб-додатки в PWA. На додаток до безпрецедентного користувацького досвіду, PWA пропонує й інші переваги, включаючи зниження витрат на розробку та обслуговування без особливих труднощів для постачальника. Тепер для написання PWA використовуються HTML, CSS, JavaScript, React і Angular.

 1. Чат-бот зі штучним інтелектом

Чат-боти зі штучним інтелектом стають все більш досконалими у задоволенні потреб і відповідності поведінці користувачів завдяки використанню машинного навчання, обробки природної мови та методів пошуку інформації. Окрім допомоги компаніям у швидшій роботі за допомогою голосових або текстових чатів, чат-боти з підтримкою штучного інтелекту також допомагають покращити роботу клієнтів.

Вони можуть збирати дані, відповідати на поширені запитання та вирішувати інші проблеми, забезпечуючи клієнтам ідеальний цифровий досвід роботи з компанією. Багато відомих компаній B2C вже обслуговують своїх клієнтів за допомогою чат-ботів AI, які працюють у Facebook Messenger, Whatsapp і Skype, замість стандартних чат-ботів. Ми можемо очікувати, що найближчим часом більше компаній впровадять чат-ботів із штучним інтелектом.

 1. Прискорена мобільна сторінка (AMP)

Вперше запущена Google у 2015 році, Прискорена мобільна сторінка – або AMP – була розроблена, щоб надати користувачам мобільних пристроїв блискавичну цифрову роботу. Окрім забезпечення безперебійної роботи користувачів і нижчого рівня відмов, Google AMP може допомогти покращити основні цінності бізнесу, наприклад кількість конверсій веб-сторінки. Хоча його використання зменшується, AMP залишається найпопулярнішою мобільною технологією, що використовується у всьому світі.

 1. Односторінкові програми (SPA)

Односторінкові програми (SPA), які вважаються однією з найбільш значущих останніх тенденцій у веб-розробці, — це веб-додатки на основі JavaScript, які завантажують одну сторінку HTML у браузер відвідувача та динамічно оновлюють вміст за потреби, не оновлюючи всю сторінку. Оскільки Google, Facebook і Twitter використовують усі SPA, вони широко прийняті спільнотою розробників.

За словами розробників, цей тип програми займає менше місця на сервері та ефективно надає користувачам інформацію на одній сторінці. В результаті SPA вигідні як для розробників, так і для відвідувачів сайту. Оскільки онлайн-споживачі очікують швидшого та простішого застосування, ми можемо очікувати, що тенденція SPA продовжиться.

 1. Оптимізований голосовий пошук

Вперше введений Google у 2011 році голосовий пошук швидко набирає популярності. Розумні віртуальні помічники, такі як Alexa і Siri, відчули безпрецедентне зростання ринку і, як очікується, будуть продовжувати швидко розвиватися. Кілька технологічних гігантів виходять на ринок або створюють нові продукти, такі як Google Home і Apple HomePod, щоб задовольнити попит споживачів.

Все більше домогосподарств у всьому світі використовують голосових помічників, і ця тенденція, як очікується, збережеться і в майбутньому. Споживачі не лише використовують розумні колонки, вони також використовують свої смартфони та пристрої IoT для голосового пошуку. Як наслідок, результати голосового пошуку почнуть ранжуватися вище і частіше на сторінках результатів пошуку. Таким чином, компанії працюватимуть над оптимізацією своїх продуктів, а також контент-стратегії для голосового пошуку.

 1. Motion UI

Сьогодні споживачі очікують не лише швидшого та зручнішого використання цифрових пристроїв із мобільними пристроями, але й більш насиченого та інтерактивного. Це одна з причин, чому Motion UI став настільки популярним. MotionUI — це інтерфейсний фреймворк, який дозволяє розробникам створювати повністю адаптивні веб-сайти та мобільні додатки та використовувати попередньо визначені рухи в налаштуваннях рідної програми.

За допомогою цієї рамки ви можете зробити предмет ковзанням, обертанням, стрибком тощо. Оскільки він сумісний з усіма веб-технологіями та може бути доданий в будь-яке місце на веб-сайті, наприклад у хедер, футер і меню, Motion UI широко використовується з 2018 року. Проте він став більш доступним завдяки бібліотечній технології SASS, стаючи однією з найважливіших тенденцій веб-розробки.

 1. Безсерверна архітектура

Постійно ведеться пошук технологій, які допомагають зменшити перевантаження системи, втрату даних і витрати на розробку. Результатом цього пошуку стала безсерверна технологія. Безсерверна архітектура працює на основі хмарної технології, тому користувачі можуть запускати код майже для будь-якого типу бекенд-додатків або сервісів без адміністрування – не потрібно надавати, керувати або оновлювати сервери.

Amazon, Google і Microsoft є найкращими прикладами компаній, які використовують і надають безсерверну архітектуру. Ми можемо очікувати, що в майбутньому на цей ринок вийдуть більше компаній. Ми також побачимо кілька продуктів, зокрема чат-ботів, додатків IoT та API, які використовують безсерверні функції для виконання таких завдань, як завантаження файлів, доставка сповіщень та експорт об’єктів.

 1. “Дружня” розробка з мобільними пристроями

На мобільні пристрої припадає понад 54% переглядів веб-сторінок у всьому світі. Тепер, коли на мобільні пристрої припадає основна частина трафіку, підхід до веб-розробки з пріоритетом мобільних пристроїв став важливим. Багато розробників використовували цей підхід роками. Але рівень «сумісності з мобільними пристроями» постійно коливається. Це означає використання даних про місцезнаходження для надання користувачам високого персоналізованого досвіду, пропонування контролю над програмами електронної комерції одним кліком та включення біометричної аутентифікації, наприклад, сканування відбитків пальців або розпізнавання голосу, серед інших тенденцій.

 1. Стандартизація темного режиму

В останні роки набирають популярності темні та слабкі освітленості веб-сайти. Ми спостерігаємо збільшення веб-сайтів і програм, які пропонують темні інтерфейси користувача (Інтерфейс користувача). Facebook і Twitter вже впровадили цю функцію. Ці програми пропонують легкий варіант перемикання між двома режимами залежно від уподобань читача. Оскільки все більше веб-розробників пропонують подібну вбудовану функцію для перемикання між світлим і темним режимами, вона стане стандартом у найближчі роки.

 1. Покращена власна кібербезпека

Кібербезпека – або практика захисту даних, мереж і комп’ютерів від неправомірного використання – є однією з найбільш важливих проблем сьогодні. Кожна компанія, незалежно від її розміру, вразлива до атак. Кількість розподілених відмов у обслуговуванні (DDoS) зросла останнім часом. Простої та втрачений дохід – це лише два наслідки DDoS-атак. З таким тривожним зростанням кібератак розвиток веб-сайтів змінився, щоб полегшити захист даних компанії та її клієнтів. Вже відбувся перехід на MFA на основі додатків, таких як Google Authenticator, Patch Management та Security Operations Centers (SOCs).

Тенденції веб-розробки

Веб-розробка постійно розвивається, щоб задовольнити потреби та очікування онлайн-споживачів. Багато тенденцій зосереджені на оптимізації користувацького досвіду на мобільних пристроях, інші в майбутньому можуть зосередитися на оптимізації UX для простих або розумних пристроїв. Залишаючись в курсі тенденцій веб-розробки, ваш веб-сайт постійно приваблює та радує відвідувачів.

Сподіваємося, наші поради будуть корисними для вашого ресурсу. Ви завжди можете звернутися до нас і ми запропонуємо варіанти рішень, щоб зробити ваш сайт швидким.

Зателефонуйте нам: 095-680-8051 098-311-9070

Або напишіть:

E-mail: globalistic@ukr.net

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми Вам зателефонуємо

  Напишіть нам

   Зв'яжіться з нами

    Call Me