Ідеї та тренди веб-дизайну в 2021 році

У 2021 році веб-дизайн буде зосереджений на інтуїтивності та простоті використання. У середовищі, наповненому інформацією та стимулами, де більшість зосереджується на маркетингу, виділяючи сповіщення та агресивну рекламу, веб-сайти, які передаватимуть своє послання просто та чітко, неодмінно будуть виділятися.

За допомогою наведених нижче тенденцій веб-дизайну 2021 року ви зможете створювати прості та чіткі веб-сайти, але які при цьому багаті на вміст та зображення. І, що найголовніше, ці тенденції можуть допомогти вам створити веб-сайт, який передасть відвідувачам свіжий, оновлений дизайн із простим для розуміння та інтуїтивно зрозумілим вмістом.

Команда Globalistic детально представить дизайнерські ідеї, які формуються в 2021 році:

Дизайн “розділеного екрану” (split screen)

У вас є багато ідей, якими потрібно поділитися, але ви хочете, щоб це виглядало акуратно? Подумайте про те, щоб розділити екран посередині, щоб дозволити вмісту гармонійно розділитися на 2 створені області. Ця захоплююча тенденція веб-дизайну виходить із традиційного прямокутника, у якому всі сайти тримають свій вміст.

Ви можете внести трохи оригінальності, додавши ефекти, щоб кожна половина екрану поводилася трохи по-різному. Наприклад, кожен елемент у двох областях повинен рухатися інакше, коли сторінка завантажується або коли мишка наводиться на область.

Щоб збалансувати геометрію в цьому розділеному дизайні, розмістіть додатковий елемент у центрі екрана, де стикаються дві половини. Ці елементи, які можуть бути будь-чим, від логотипу компанії до кнопки заклику до дії (CTA) або заголовка меню. Такі елементи будуть виконувати роль координатора та врівноважувати екран.

Сайти з “повітряним” вмістом

Білий простір (або від’ємний, порожній простір) – це термін, який позначає прожній простір між елементами веб-сайту. Надає будь-якій сторінці або екрану простору, добре збалансовану атмосферу. І, хоча найпоширенішим є білий, цей простір також може бути зроблено з будь-яким іншим кольором фону.

Включає відстань між рядками або стовпцями тексту, простір навколо кожного із зображень або краї навколо сторінки з метою покращення їх виділення. Оскільки мета пробілу – залишити порожні ділянки, це можна розглядати як неефективну втрату простору, коли насправді білий простір дає нам саме відчуття повітряності та легкості, якого ми, як відвідувачі, потребуємо. Це може підвищити читабельність, виділити важливі елементи дизайну, такі як заклики до дії, окремі незалежні розділи та створити загальний впорядкований та приємний вигляд.

Хоча простір завжди був важливим принципом у веб-дизайні, у 2021 році ми побачимо, що ця тенденція буде проявлятися все більше і більше. Дизайн, що випливає з цієї тенденції, чистий, але далеко не мінімалістичний, оскільки інші візуальні елементи великі, сміливі та барвисті.

Анімований та інтерактивний веб-дизайн

Відео та анімація – далеко не нове явище в Інтернеті. Зрештою, рух – це захоплюючий і впевнений спосіб залучення інтересу відвідувачів сайту, особливо коли ви створюєте сайт для аудиторії, увага якої постійно спадає.

Наш погляд майже інстинктивно спрямовується на будь-який рухомий елемент, біологічний факт, який можна використати для контролю за тим, як відвідувачі сприймають певну сторінку. В даний час у веб-дизайні існують різні форми “рухів”: від мікро-анімації, яка забезпечує зворотний зв’язок під час наведення курсору миші або натискання на елементи, до анімованих листів, що працюють на екрані, та відео у фоновому режимі чи то слайд-шоу на весь екран.

Щоб ця тенденція запрацювала, подумайте, на які сфери ви хочете зосередитись найбільше. Майте на увазі, що рух може відволікати увагу при неправильному використанні, тому переконайтеся, що ви застосовуєте його лише в стратегічних місцях, таким чином, щоб підтримувати вміст, лінію сайту та повідомлення, яке ви хочете донести.

Також рекомендується з обережністю використовувати анімацію, оскільки надмірна відволікання може заважати відвідувачам, які можуть закрити сайт у будь -який час з цієї причини.

Контактні форми на весь екран

Загальною темою дизайну цього року є великі елементи, оточені великою кількістю порожнього простору, що залишається вільним. Тому цілком природно, що ця тенденція стосується і контактних форм. Онлайн-форми відіграють важливу роль у нашій взаємодії на веб-сайті, від реєстрації до розсилки, до створення облікового запису в Інтернет -магазині для оформлення замовлення або надсилання повідомлення, що стосується послуги, яка зацікавила.

Однак іноді користувачі відчувають своєрідний тиск або занепокоєння з боку дизайну, і багато хто утримується від заповнення форм. Простий акт розширення форми, щоб вона займала більше місця на сторінці, робить її більш привабливою для відвідувача. В результаті повноекранні форми можуть покращити зручність користування.

Ще однією особливістю, яка може збільшити ймовірність заповнення та надсилання форми користувачами, є мікровзаємодії, які реагують на дії користувачів у режимі реального часу, супроводжуючи їх у цьому процесі. Наприклад, незначні зміни дизайну можуть вказувати на те, що певне поле заповнене, а повідомлення зворотного зв’язку можуть означати успішне надсилання форми.

Сайти в темних тонах (dark mode)

Шаблони веб-дизайну з темним забарвленням не тільки виглядають ультрасучасно, але і зручні для очей відвідувачів, а кольори та елементи дизайну краще виділяються. Іноді найдивовижніші тенденції веб-дизайну мають практичні корені.

Темні теми краще для OLED-екранів – вони економлять енергію та продовжують термін служби екрану. Темні фони покращують видимість інших акцентних кольорів для справді динамічного дизайну. За збігом обставин, естетичний дизайн темного njye ідеально вписується в інші тенденції дизайну 2021 року, які включають темні та надихаючі колірні рішення у поєднанні з яскравим неоном, а також футуристичний кіберпанк та антиутопія в темному стилі.

Це одна з наших улюблених тенденцій у веб-студії Globalistic, яку ми успішно впроваджуємо в наших проєктах. Сайти, створені в темному режимі, отримали дуже хороші відгуки відвідувачів.

Веб-дизайн у максимально мінімалістичному стилі

Надзвичайно мінімалістична навігація усуває більшість труднощів з використання веб-сайту. Чим більше користувачеві доводиться думати про те, як орієнтуватися на сайті, тим більше ми віддаляємо його увагу від того, що він насправді має сприймати.

Мінімалістичний стиль передбачає відображення чистого медіаконтенту (зображень та відео) та якомога менше тексту. У цьому стилі зображення є найважливішими. Великі фотографії та відео вражають користувачів, текст розміщується у фоновому режимі. Великі зображення малюються на передньому плані і є основним фокусом композиції, при цьому текст робиться якомога меншим і виноситься на другий план.

Оскільки зображення привертає увагу відвідувачів, переконайтесь, що воно відображає саме те, що ви хочете передати – використовуйте потужний візуальний матеріал, який говорить усе.

Висновок

Тенденції веб-дизайну постійно змінюються. У 2021 році ми бачимо, що дизайнери грають з крайнощами, переосмислюють старі стилі та постійно експериментують з новими прийомами. Водночас існують певні консервативні стилі, які просто не зникнуть, наприклад, вічний мінімалізм та плоскі кольорові ілюстрації (flat design), які ми бачимо майже постійно, звичайно на правильних сайтах.

Сподіваємося, наші поради будуть корисними для вашого ресурсу. Ви завжди можете звернутися до нас і ми запропонуємо варіанти рішень, щоб зробити ваш сайт швидким.

Зателефонуйте нам: 095-680-8051 098-311-9070

Або напишіть:

E-mail: globalistic@ukr.net

Leave a Comment