Тенденції веб-дизайну у 2022 році: чи готові ви збільшити конверсію?

Крім дизайну, необхідно подумати про доступність та легке завантаження сторінок, щоб користувачі довше залишалися на платформі. Ось чому так важливо стежити за тенденціями у веб-дизайні!

Якщо ви займаєтеся створенням веб-сайтів, вам слід звернути увагу на тенденції веб-дизайну в 2022 р. Це пов’язано з тим, що в умовах зростання конкуренції в цифровому середовищі ви повинні використовувати свої шанси справити на відвідувачів перше враження.

Крім того, цифрові технології сповнені інформації, яка стимулює відвідувачів, і сайт вашої компанії має виділятися, чи не так? Щоб допомогти вам дізнатися, чого очікувати від веб-дизайну та підвищити конверсію, ми підготували цю статтю. Дотримуйтесь!

Головна сторінка як у кіно

Інтерактивність 2D і 3D зображень у кінотеатрах завоювала простір на веб-сайтах різних сегментів. Дотримуючись нових технологій, дизайн веб-сайтів починає набувати великого імпульсу з використанням багаторухових екранів.

Стандарт якості зображення також був підвищений з HD до 4K (щільність пікселів у чотири рази вище) та вище. У цьому сценарії також часто можна побачити все більше моніторів та ноутбуків 4K+, які завойовують ринок, і навіть деякі моделі 6K та 8K.

Це зумовлено більш високими швидкостями широкосмугового доступу та мобільної передачі даних, які необхідні задоволення попиту на візуальні деталі. Таким чином, сильною тенденцією веб-дизайну в 2022 році стане впровадження 3D-дизайну, анімації, AR, VR та масштабних відео та зображень у поєднанні з інтерактивними функціями, що дозволить зробити сайти все більш цікавими та цікавими.

Однак необхідно пам’ятати, що навігація має бути доступною для всіх аудиторій бренду. Таким чином, необхідно враховувати, що не всі люди мають високошвидкісний широкосмуговий доступ.

Для цього необхідно скоригувати веб-дизайн кінотеатру таким чином, щоб він міг забезпечити чудовий досвід для всіх відвідувачів сайту, враховуючи зручність навігації на мобільних пристроях.

Режими світла та темряви

Час на екрані збільшується з кожним роком, ще більше після пандемії Ковід-19 та маркетингової привабливості брендів та знаменитостей. З іншого боку, відомо, що біле світло негативно впливає на самопочуття користувачів, оскільки воно може викликати втому, свербіж, сухість очей та головний біль.

У 2022 році сильною тенденцією веб-дизайну стане увага до комфорту користувача, для чого для екранів буде обрано світлий і темний режими. Тому на веб-сайтах по всьому світу можна побачити безліч м’яких пастельних відтінків, які не тільки приємні візуально, але й надають заспокійливу дію.

Варто пам’ятати, що колір – дуже потужний інструмент, що викликає емоції у користувачів. Позитивна тенденція, яка поширюється на веб-дизайн, орієнтований на користувача, полягає у тому, щоб ставити досвід відвідувача на перше місце.

Мінімалістичний дизайн

Мінімалістський стиль веб-дизайну існує вже кілька років і, як очікується, збережеться до 2022 року. Він складається з обмеженої колірної палітри, простої друкарні та зручної навігації, а також красивих фотографій.

Чистіший формат, який багато хто вважає простим проектом, але більшість хороших веб-дизайнерів знають, як знайти правильний баланс. Перевага цього дизайну в тому, що повідомлення зрозуміло, не відволікаючись, навігація проста, а дизайн візуально приємний.

У наш час, коли все більше цінується доступність і простота використання, мінімалістичний вигляд може стати ключем до захоплення відвідувачів.

Сторінка

Формат односторінкового сайту відповідає тенденції мінімалізму, і іноді менше – значить більше. Це пов’язано з тим, що в цій моделі сайту навігація простіше, оскільки вона обходиться без меню і віддає перевагу прокрутці. Варто пам’ятати, що цей тип сайту працює для більш конкретних тем, наприклад для представлення одного продукту або портфоліо.

Ці платформи створюють відчуття, що він читає плакат або брошуру. Це відбувається тому, що інформація зосереджена в одному місці, за винятком відволікання візуального поля відвідувача на навігацію або пошук по кількох сторінках.

Стиль Арт-Деко

1920-і роки ознаменували собою моду та поведінку, і цей стиль повертається! Мотиви ар-деко чудово поєднуються з геометричними візерунками, які були у тренді останніми роками.

Так що якщо ваш бізнес в основному пов’язаний із модою, весільними послугами, декором тощо, цей стиль сайту ідеально підходить! Його можна поєднувати з мінімалізмом, щоб наголосити на деталях. Таким чином, у 2022 році тенденція полягає в тому, щоб черпати натхнення у простих, вигнутих лініях і графічних формах ілюстрацій та архітектури ар-деко, що повторюються.

Ці елементи можна використовувати для створення логотипів, кордонів, шрифтів, дистанційних мотивів та ілюстрацій. Щоб створити сайт у цьому стилі, корисно зрозуміти філософію, яка лежить в основі оригінального руху ар-деко.

У ньому ідеально поєднуються елементи природного світу із сучасністю машинного століття, тобто він спирається на простоту, сміливі лінії, симетрію та незмінне повторення елементів.

Колаж-ілюстрація

Оформлення сайту у вигляді ілюстрацій-колажів надає зображенням навігаційних інструментів тактильних відчуттів, що може сприяти збільшенню продажів. Це досягається за рахунок того, що у дизайні з’являється більше білого простору, що дозволяє включати зображення, не концентруючи весь дизайн навколо однієї фотографії.

Важливо, щоб у колажі змішувалися форми, візерунки та кольори. Крім того, можна додати до фотографій монохромний ефект, фільтр або відтінок, щоб вписати їх у загальний дизайн.

Інтерактивні сторінки

Букви, які креативно переміщуються під час руху миші, також є сильною тенденцією, тим більше, якщо бізнес пов’язаний з розвагами та освітою. Дуже простий спосіб зробити текст інтерактивним з літерами – застосувати зміну стану наведення, використовуючи спеціальні інструменти.

З розвитком дизайнерських інструментів стало простіше створювати складніші ефекти. Для цього необхідно лише використовувати сучасні платформи без коду, які відрізняються від тих взаємодій, які здійснювалися вручну. Важливо враховувати зручність читання і використовувати інтерактивність шрифтів, оскільки деяких людей відволікають символи, що рухаються.

Доступність

Доступність – це практика, яка дозволяє зробити ваш сайт зручним для використання якомога більшою кількістю людей. У цьому сенсі він виходить за рамки простого створення сторінки, якою можуть переміщатися люди з обмеженими можливостями. Доступний веб-сайт – це ознака співчуття та людяності, а також диференційованого обслуговування клієнтів.

Функції доступності є на багатьох сайтах по всьому світу, обслуговуючи майже 1 мільярд людей з обмеженими можливостями на кількох континентах. У цьому сценарії, щоб забезпечити ширший доступ до веб-сайту компанії і продовжувати виділятися як бренд, який цінує і включає всі аудиторії, необхідно розглянути доступність як тенденцію у форматуванні веб-сайту в 2022 році.

Таким чином, з погляду веб-дизайну, використання візуальних елементів та сильних кольорів, що забезпечують контраст, великого тексту та чітких зображень, здатне зробити сайт компанії більш зручним для навігації. Додавання альтернативного тексту до зображень дозволить користувачам із ослабленим зором отримати необхідну інформацію.

Доступність також допоможе поліпшити стратегію веб-дизайну сайту. Інші текстові описи, які я згадував, є прикладом цього. Якщо зображення не додають цінності в контекст сторінки, це свідчить про те, що зображенню там не місце.

Тому переоцінка зображень із використанням цих характеристик може допомогти ще більше посилити посил сторінки та покращити навігацію загалом.

Ефекти паралаксного прокручування

Паралакс у фізиці розуміється як уявне зміщення об’єкта в очах спостерігача. Візуально цей ефект сприймається в повсякденному житті, наприклад, у автомобілі, що рухається.

Веб-дизайнери відтворюють цей результат за допомогою паралаксних рухів, що покращують дизайн сайту. Це досить милий, але химерний візуальний ефект, який заохочує взаємодію з відвідувачами сайту. Його використовують через анімацію, паралакс та паралельну прокрутку.

Ефект паралаксного прокручування природним чином спонукає відвідувачів вашого сайту переглядати сторінки нижче згину, що знижує відсоток відмов. Тому цей тип веб-дизайну залишатиметься актуальною тенденцією протягом усього 2022 року.

Отже, з моменту появи паралакс-скроллінга в 2011 році можна переконатися, наскільки цікавим може бути його інтерактивне значення, яке додає до зовнішнього вигляду та відчуття сайту. У середині 2022 року веб-дизайнери ще більше розширять можливості цього витонченого мистецтва, щоб забезпечити користувачам захоплюючий та елегантний перегляд веб-сторінок.

Біг в основному передбачає перехід, участь та взаємодію. Таким чином, кожне з творів можна розширити, об’єднавши елементи з веб-сайту компанії з динамічними ефектами прокручування.

 Можливості ефекту прокручування включають:

 • горизонтальне прокручування;
 • збільшення та зменшення масштабу зображень;
 • реалізація переходів від одного розділу до іншого.

За допомогою техніки паралаксного прокручування ви можете уповільнити фон, поки ваш відвідувач прокручує крупний план у швидшому темпі. Через війну створюється ілюзія, що зображення тривимірні. В результаті можна слідувати тенденціям веб-дизайну, забезпечуючи більше руху та інтерактивності для вашого сайту!

Інтелектуальне завантаження сторінок

Ми вже згадували, що швидке завантаження сторінок необхідне для гарної навігації. Таким чином, необхідно знати технічні питання, оскільки оновлення алгоритму Google 2021 зробило швидкість навігації дуже важливою для органічного ранжування сайту, поряд з техніками SEO-оптимізації.

Вам все ще необхідно враховувати хороші враження користувачів та їх очікування від швидкості роботи сайту. Це пов’язано з тим, що 53% відвідувачів залишають сторінку, завантаження якої займає понад три секунди. Тому необхідно пам’ятати про важливість оперативності, оскільки сучасний користувач вже не чекає терпляче, доки сайт завантажиться.

Також з технічного погляду Lighthouse або Google PageSpeed ​​Insights – це інструменти, які можна використовувати для оцінки оптимізації швидкості веб-сайту компанії.

У нас також є кілька простих кроків, які платформи та розробники можуть використовувати для того, щоб сторінки завантажувалися швидше, наприклад оптимізація зображень. Встановлення ліміту на кількість шрифтів може допомогти, як і відмова від використання занадто великої кількості плагінів, так як це може сильно вплинути на час завантаження.

Більше морфізму скла

Одна з тенденцій, яка обіцяє стати найбільшим хітом у 2022 році, – це морфінг скла. Це поєднання прозорості, руху та розмитості, здатне змусити елементи сторінки візуально поводитися як скло. 

Ви можете використовувати цю техніку для логотипів, ілюстрацій чи навіть цілих розділів вашого сайту. Секрет використання цього стилю полягає у розсіюванні, відображенні та тіні, які створюють оптичну ілюзію.

Таким чином, у поєднанні з тонкими рухами ефект скла може надати сайту 3D вигляд. Поширення “матового скла” всередині зображення змушує користувача включити прозорість у свій дизайн, роблячи його більш організованим.

Подивіться, як найважливіші тенденції веб-дизайну 2022 року можна використовувати, щоб зробити зовнішній вигляд вашого сайту більш сучасним і забезпечити кращий досвід користувача? Дотримуючись цих порад, ви полегшите весь процес, А компанія Globalistic Вам у цьому допоможе!

Зателефонуйте нам:

095-680-8051
098-311-9070

Або напишіть:

globalistic@ukr.netLeave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми Вам зателефонуємо

  Напишіть нам

   Зв'яжіться з нами

    Call Me