ІТ-тенденції, актуальні для місцевого ринку у 2022 році

Перехід на віддалену роботу під час пандемії та невиправдана і боягузлива війна, розв’язана російською федерацією, призвели до зростання кількості кібер-атак, і ця тенденція продовжуватиметься й надалі.

У контексті нинішньої ситуації компанії повинні навчитися спрямовувати свої інвестиції та увагу на запобігання атакам, оскільки витрати на це менші, ніж якщо зловмисники вже оволоділи вашим бізнесом.

Безпека залишається пріоритетом номер один для всіх організацій, незалежно від їх розміру та сфери діяльності.

Згідно з даними NIST, 2021 став п’ятим роком поспіль, коли спостерігалося зростання кількості повідомлень про вразливості. Експерти пояснюють це тим, що пандемія та війна змушує компанії прискорювати темпи впровадження додатків у виробниче середовище, причому їх код проходить менше циклів контролю якості. Таким чином, все більше і більше компаній, які прагнуть підтримувати більш високу швидкість, скорочують час тестування і звертаються до відкритого вихідного коду сторонніх розробників або беруть і адаптують шматки коду з успадкованих програм – методи, які збільшують ризик вразливостей.

З іншого боку, минулого року спостерігалося значне збільшення обсягу атак – більш ніж на 50%, згідно з даними Check Point Research.

Схильність компаній до ризику посилилася у зв’язку з широким поширенням віддаленої роботи, причому більша частина відповідальності за захист і запобігання тепер лягає на кінцевих користувачів, які не справляються з поставленими завданнями. Результати звіту про розслідування порушень даних за 2021 рік показують, що 85% порушень безпеки, виявлених минулого року, були спричинені діями людини, а майже дві третини – компрометацією облікових даних.

На місцевому рівні ієрархія кіберзагроз – згідно з четвертим виданням Business Internet Security Report – виглядає наступним чином:

 • Ransomware (31%),
 • Фішинг (29%);
 • Ботнети (22%);
 • DDoS (15%).

У 2022 році експерти очікують, що кількість атак і вразливостей продовжить зростати, що змусить компанії перестати “імпровізувати” і впроваджувати перевірені рішення, такі як багатофакторна автентифікація (MFA), перевірка та підтвердження особистості кінцевого користувача, додатки для оцінки вразливостей, системи запобігання і т.д.

Wi-Fi 6 стає новим стандартом для гібридної роботи.

Набирає обертів використання гібридного режиму роботи, у якому співробітники чергують віддалену роботу з роботою біля компанії. Навіть на місцевому рівні, де майже три чверті компаній (72%) прийняли цю модель, згідно з дослідженням HR Barometer. За оцінками фахівців ABI Research, цього року буде продано понад 1,5 мільярда пристроїв Wi-Fi 6, а прийняття стандарту Wi-Fi 6E – який додає 6 ГГц до “класичних” частот 2,4 ГГц та 5 ГГц, які можуть використовуватись для додатків з особливими вимогами до пропускної спроможності та затримок – потроїться.

Попит на рішення для моніторингу продуктивності хмар зростає.

Пандемія прискорила темпи міграції та впровадження хмарних послуг, а дані IDC Romania, наведені Ziarul Financiar, свідчать про витрати у розмірі 292 млн. доларів США на цей вид послуг. Таким чином, все більше і більше компаній усвідомлюють необхідність спеціалізованих рішень, що дозволяють контролювати продуктивність додатків, досвід кінцевих користувачів, відповідність вимогам безпеки і т.д. Ця необхідність посилюється тим, що 92% компаній вже використовують мультихмарні рішення, а також тим, що традиційні інструменти для моніторингу локальних інфраструктур неефективні в гібридних архітектурах, згідно з Gartner Market Guide for Network Performance Monitoring. Але є постачальники хмарних послуг, такі як Microsoft, які пропонують спеціальні рішення – Azure Monitor збирає та агрегує дані, аналогічні SIEM-рішенню як з локального обладнання та рішень, так і з хмарних ресурсів, забезпечуючи розширену видимість за рахунок кореляції даних.

2022 обіцяє бути складним роком для технологій і не тільки. Globalistic може допомогти вам подолати їх, пропонуючи рішення, що відповідають вашим потребам та бюджету.

Зателефонуйте нам:

095-680-8051
098-311-9070

Або напишіть:

globalistic@ukr.net

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми Вам зателефонуємо

  Напишіть нам

   Зв'яжіться з нами

    Call Me