Ось як зробити ваш сайт більш доступним

При створенні веб-сайту слід враховувати багато речей, і доступність – це один із факторів, який іноді можна не помітити. Доступний веб-сайт, який оптимізований для всіх людей, включаючи тих, хто страждає на вади зору або слуху, порушенням моторики або навчання.

Наявність доступного веб-сайту – це не лише розширення кола відвідувачів та боротьба з дискримінацією, але також законодавча вимога в ряді країн, і ви відкриваєтесь для судових процесів, при виході на ринки США та Європи при недотриманні цих вимог.

Крім того, з точки зору бізнес-маркетингу, особливості дизайну та функціональності означають, що доступні веб-сайти працюють краще та мають вищий рейтинг у списках пошукових систем. Тому ваш веб-сайт, швидше за все, приверне увагу більшої потенційної аудиторії, коли він стане доступний для всіх.

За даними ВООЗ, понад мільярд людей у ​​світі – 15% світового населення – живуть з тією чи іншою формою інвалідності. Більшість веб-сайтів та мобільних додатків, однак, не відповідають основним стандартам доступності через нерозбірливий текст, несприятливі кольорові контрасти або погану навігацію. Це шкодить не тільки користувачам, але і власникам веб-сайтів: якщо веб-сайт недоступний, 71% людей з обмеженими можливостями відразу підуть.

Ще в грудні 2008 року було опубліковано Рекомендації щодо доступу до веб-вмісту (WCAG), де детально викладено перелік критеріїв, яким повинні відповідати всі веб-сайти державного сектору. Керівні принципи переглядались кілька разів, і WCAG 2.2 тепер має бути опубліковано в 2021 році. Як показано на цій мапі, багато країн запровадили стандарти WCAG:

Важливо знати, як місцеві закони можуть вплинути на ваш бізнес, якщо ви не дотримуєтеся стандартів WCAG. Необхідні коригування, щоб стати сумісними з WCAG, включають як інтерфейс сайту, так і дизайн, який можна реалізувати, встановивши на вашому веб-сайті інтерфейс доступу, а також внутрішній код, щоб забезпечити налаштування вашого веб-сайту найбільш сумісним способом.

Внесення змін

Здійснюючи зміни на існуючому веб-сайті, ви повинні враховувати час і витрати, щоб зробити його більш доступним, що в майбутньому позбавить вас від необхідності вносити зміни пізніше, і зменшить ризик отримати будь-які судові процеси.

Щоб відповідати правилам, ваш веб-сайт або мобільний додаток повинен бути «сприйнятливим, доступним для роботи, зрозумілим та надійним». Ось кілька порад щодо того, як зробити ваш веб-сайт доступним:

Сприйняття

 • Подайте користувальницький інтерфейс та всю текстову та візуальну інформацію таким чином, щоб аудиторія легко його сприймала.
 • Покращте розрізнення кольорів для користувачів зі слабким зором, пропонуючи варіанти вищої контрастності, збільшену функцію масштабування, різноманітні параметри інтервалу між текстами та можливість зосередити увагу на вмісті, коли наводите на нього курсор.
 • Забезпечте пристосованість для різних орієнтацій та розмірів екранів, тобто для мобільних пристроїв та iPad, а також комп’ютерів.
 • Надайте текстові альтернативи візуальній інформації та ввімкніть підписи та субтитри для аудіовмісту.

Дієвість

 • Створіть веб-сайт із компонентами навігації та користувальницького інтерфейсу, що дозволяють користуватися простою роботою та надають користувачеві достатньо часу для перетравлення вмісту.
 • Увімкніть сумісність навігації за допомогою клавіатури, включивши комбінації клавіш та можливість доступу до клавіатури за допомогою мовного введення та допоміжних технологій.
 • Розробляйте вміст, який можна презентувати по-різному за допомогою допоміжних технологій, не втрачаючи жодної інформації.

Зрозумілість

 • Переконайтеся, що робота та інформація на веб-сайті є зрозумілою як для користувачів, так і для допоміжних технологій.
 • Налаштуйте навігацію веб-сайту так, щоб це було легко передбачувано та логічно для будь-якого користувача.
 • Включіть допомогу щодо введення даних, щоб виправити помилки користувача

Надійність

 • Веб-сайт повинен бути достатньо надійним, щоб підтримувати допоміжні технології, і бути адаптованим до прогресу технологій та різних зовнішніх додатків користувачів в майбутньому.
 • Впроваджуйте теги доступних розширених Інтернет-програм (ARIA), які покращують сумісність зчитування з екрану,  надаючи додаткову інформацію до елементів на вашому веб-сайті.
 • Увімкніть коригування інтерфейсу користувача за допомогою компонентів та значень, які може встановити користувач.

Ви завжди можете звернутися до нас і ми запропонуємо варіанти рішень, щоб зробити ваш сайт максимально зручним для всіх можливих категорій користувачів.

Зателефонуйте нам: 095-680-8051 098-311-9070

Або напишіть:

E-mail: globalistic@ukr.net

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Напишіть нам

  Зв'яжіться з нами

   Call Me