5 типів нових онлайн-даних, які ви можете відстежувати

Коли власники бізнесу говорять про аналітику, вони часто мають на увазі веб-аналітику. Вони говорять про налаштування таких інструментів, як Google Analytics або Adobe SiteCatalyst для відстеження переглядів сторінок, тестування змінних та оцінки ефективності їх веб-сайту. Але їм не вистачає загальної картини. Хоча веб-аналітика, безумовно, важлива, вона є лише одним із показників, про який підприємці повинні знати, особливо під час запуску свого онлайн проекту.

Ось п’ять інших типів аналітики, за якими ви повинні стежити, щоб виявити важливу інформацію про свій бізнес, клієнтів та маркетингові зусилля:

1. Аналітика “воронки”

Ваша аналітика воронки надає дані про потік клієнтів через генерацію потенційних клієнтів, сторінки оформлення замовлення, реєстрацію та інші засоби.

Хоча ви можете отримати основні дані про послідовності з інструментів веб-аналітики, спеціалізоване програмне забезпечення може допомогти вам краще зрозуміти вашу послідовність клієнтів. Одним із них є KISSmetrics, починаючи з 150 доларів на місяць, та MixPanel, з безкоштовним варіантом, де ви можете відстежувати до 25 000 подій безкоштовно. Ці інструменти можуть допомогти вам зрозуміти, як працюють потенційні клієнти, отримані в результаті придбання та вбудованих “лійок”.

Вивчаючи свою “воронку” клієнтів, ви можете проводити тести та вносити зміни у форми, кнопки, мову тощо. Поліпшення варонки – це один із головних способів покращити ваш результат.

2. Аналітика залучення на місці

Окрім того, щоб знати, як люди потрапляють на ваш сайт, ви повинні розуміти, що вони роблять на ваших сторінках. Де вони клацають? Де вони зависають? Куди вони дивляться і, можливо, в чому вони плутаються?

Тут з’являються інструменти відстеження теплової карти при переміщенні миші та натисканні. Теплові карти переміщення миші показують, що ви були людьми, які наводять курсор і переміщаються по ваших сторінках. Ця інформація може допомогти вам дізнатися, чи вважають користувачі ваш сайт інтуїтивно зрозумілим. Інструменти картографування за допомогою тепла показують візуально точні місця, де курсори відвідувачів натискали ваш веб-сайт. Ця інформація може бути корисною для виявлення проблем юзабіліті або навігації.

Стартапи повинні використовувати їх на ранніх стадіях, щоб вони могли внести будь-які необхідні коригування веб-сайту. Деякі зручні інструменти включають ClickTale, який пропонує як теплові карти переміщення миші, так і клацання, і починається з плану freemium, де ви можете вивчати до 400 переглядів сторінок на місяць, і CrazyEgg, який зосереджується в основному на картографуванні тепла і починається з $ 99 на місяць.

3. Клієнтська аналітика

Стартапи часто занадто довго чекають на опитування клієнтів та налагодження каналів зворотного зв’язку зі своїми споживачами. Але за допомогою аналітики клієнтів ви можете дізнатись про невиконані потреби споживачів та виявити проблеми у своєму маркетингу, такі як плутанина у ваших повідомленнях.

Спробуйте такі інструменти, як ZenDesk, платформа обслуговування клієнтів, яка дозволяє вам реагувати на проблеми клієнтів по всіх каналах, відстежувати ці проблеми та покращувати спілкування. Стартовий пакет тут починається зі 24 доларів на місяць. Існує також SurveyMonkey, Інтернет-інструмент для дослідження, який пропонує щедрий безкоштовний план, який варто спробувати. Інший варіант – Qualaroo, інструмент аналізу споживачів, який починається з 79 доларів на місяць і дозволяє легко опитувати своїх клієнтів для швидкого зворотного зв’язку щодо їх досвіду роботи з вашим веб-сайтом та інших споживчих питань.

4. Аналітика життєвого циклу

Щоб зрозуміти найкращі способи спілкування з клієнтами, вам потрібно збирати дані на електронні листи, інформаційні бюлетені, обмін повідомленнями в додатках тощо.

Подумайте про використання таких інструментів, як Customer.io, платформа спілкування електронною поштою, яка допомагає спочатку зрозуміти, чи працюють ваші електронні листи та інформаційні бюлетені, а потім дозволяє легко редагувати їх для покращення продуктивності. Це починається з 75 доларів на місяць. Існує також Intercom, який починається приблизно з 50 доларів на місяць і може покращити як комунікації, так і розвиток клієнтів, допомагаючи вам визначати та опитувати конкретні сегменти клієнтів.

5. Маркетингова аналітика

Коли стартап починає маркетинг, він часто просуває канали, з якими має найбільший досвід. Але це ризикований спосіб створити маркетингову дорожню карту. Інструменти маркетингової аналітики, які відстежують і порівнюють ваші маркетингові канали на одній інформаційній панелі, можуть допомогти вам зрозуміти, які підходи працюють найкраще, а також виміряти успіх конкретних кампаній. З цього моменту ви можете вирішити, як найкраще розподілити свій маркетинговий бюджет та прийняти кращі рішення щодо найму під час нарощування вашої команди.

Щоб відстежувати та розуміти дані цього типу, ви можете спробувати такі інструменти, як HubSpot, платформа автоматизації маркетингу, яка допомагає побачити всі ваші маркетингові канали в одному поданні інформаційної панелі. Їхні пропозиції стартують з 200 доларів на місяць. Moz (раніше SEOmoz) також щойно відкрив бета-версію для свого рішення маркетингової аналітики (99 доларів на місяць), яке дозволяє управляти всіма вашими вхідними маркетинговими зусиллями в одному місці.

У епоху аналітичних платформ маркетологи часто перевантажені даними. Як реакція, ми схильні покладатися на інструменти та типи даних, які ми любимо роками, але це небезпечний підхід. Натомість ми повинні скористатися багатьма новими типами даних, які можуть допомогти нам навчитися щомісяця.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми Вам зателефонуємо

    Напишіть нам

      Зв'яжіться з нами

        Call Me