Класичні мобільні додатки & прогресивні веб-програми WordPress

Подібно до того, як мобільний трафік почав домінувати  у медіа просторі, мобільні додатки стали важливою, здавалося б, концептуальною опорою цифрової стратегії, платформою для  підприємств, які хочуть взаємодіяти зі своїми клієнтами на мобільних пристроях. І недарма. Дотепер мобільні веб-сайти не змогли конкурувати з користувацьким досвідом, продуктивністю та гнучкістю, які пропонують власні програми на мобільних платформах, в першу чергу Андроїді.

Глобальний дохід від мобільних додатків сягнув в 2020 році 188 мільярдів доларів через магазини додатків та рекламу, що переконує нас,  ніби мобільні додатки продовжуватимуть домінувати, коли справа стосується мобільного досвіду.

Однак WordPress за останній рік готує нову революцію і в цьому напрямку. Простіше кажучи, PWA – це веб-програми, які поєднують найкращі елементи веб-сайтів та власні програми в одному пакеті. Як і веб-сайти, PWA можна знайти через браузери та пошукові системи за допомогою URL-адреси і вони працюватимуть на будь-яких пристроях, без скачування громіздкого додатку, без витрат операційних ресурсів та пам’яті телефону.

Як і мобільні програми, вони характеризуються динамічним користувальницьким досвідом роботи на мобільних пристроях, пропонують майже однакову функціональність і легко налаштовуються. І, що найголовніше, вони дозволяють компаніям консолідувати свою цифрову присутність, надаючи користувачам уніфіковану роботу на настільних ПК та мобільних пристроях.

Генеральний директор Publisher’s Toolbox Rich Cheary є пристрасним прихильником технології PWA. “Оскільки більшість засобів масової інформації зараз споживаються через мобільні пристрої, видавці та творці вмісту у всьому світі шукають шляхи, за допомогою яких вони можуть забезпечити кращий досвід для користувачів”.

“У PWA є багато переваг – вони не вимагають завантаження з Google Play або App Store; доступність є кращою за допомогою більш досконалих пошукових систем, таких як Google; вони не потребують оновлення, оскільки код знаходиться з Інтернеті; і нарешті, вони не займають дорогоцінного місця на вашому пристрої! “.

Але чи цього достатньо, щоб ми розлюбили класичні мобільні додатки?

Для підприємств в країнах з економікою, що розвивається, зокрема й України, головним аргументом цілком може зводитися до питань вартості та рентабельності інвестицій. Справа в тому, що порівняно з PWA, розробка власних додатків є дорогим, тривалим процесом – тоді як витрати на обслуговування на рік можуть сягати до 50% вартості розробки. Потім враховуйте обсяг програм, доступних на ринку (понад 3,9 мільйона в Google Play та App Store станом на перший квартал 2019 року), і той факт, що Google і Apple вимагають частку будь-яких платних завантажень, плати за підписку або в -покупки додатків (до 30%), і ви починаєте розуміти складність успіху свого додатка.

Проблеми, пов’язані з вартістю, також виходять за рамки розробки та обслуговування, оскільки дані, необхідні для завантаження мобільного додатку, є потенційним каменем спотикання. До прикладу, вартість даних у Південній Африці є однією з найвищих на континенті, що робить південноафриканських мобільних користувачів особливо чутливими до даних.

То що буде тепер з мобыльними додатками? Вони стають зайвими, як деякі розробники хотіли б, щоб ми повірили? Відповідь, мабуть, ні. Мобільні додатки продовжуватимуть відігравати помітну роль у стратегії розвитку багатьох підприємств ще деякий час, особливо у сферах, де необхідні захист даних та розширені функції, такі як 3D.

Завдяки різноманітним наборам найбільших міжнародних видавців, таких як Forbes, Washington Post, британській Financial Times та Guardian, які користуються очевидними перевагами, які дає технологія PWA, Чері вважає, що PWA будуть і надалі набирати популярність.

“Зрештою, будь-яка технологія, яка може збільшити взаємодію користувачів за допомогою переглядів сторінок, часу, проведеного на сторінках, або більшої кількості вмісту, призведе до більшої комерційної віддачі за рахунок збільшення кількості показів оголошень”, – говорить він. “І оскільки монетизація є головною проблемою в цифровому просторі, все більше підприємств буде розглядати PWA як економічно ефективний спосіб максимізації прибутковості”.

Чері пропонує наступні поради для підприємств, які розглядають потенціал технології PWA:

 • Оберіть PWA, який може бути впроваджений без будь-яких процесів, не передбачає технічних ризиків або дорогих циклів розробки
 • Переконайтеся, що ваш PWA має можливість масштабувати ваш веб-сайт і доповнює вашу веб-технологію та ідентичність бренду
 • Знайдіть партнера на платформі, який є гнучким та відкритим для налаштування певних унікальних диференціаторів для вашої групи та цифрової стратегії
 • Ваша мобільна веб-аудиторія є частиною вашої інтелектуальної власності, і ваш партнер повинен поважати вашу конфіденційність серед аудиторії та будь-яку вашу аналітичну та рекламну модель.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми Вам зателефонуємо

  Напишіть нам

   Зв'яжіться з нами

    Call Me