Відкрито перший у світі магазин без касирів і кас

Товари у магазині будуть відстежувати спеціальні камери і датчики.

Компанія Amazon.com в понеділок відкрила для відвідування перший продовольчий магазин без кас. Експеримент, якому передував тестовий період тривалістю більше року, може кардинально змінити традиційну роздрібну торгівлю.

Магазин Amazon Go в Сіетлі оснащений камерами і датчиками, які відстежують, які товари покупці беруть з полиць і які кладуть назад. Касові апарати і черги до кас виявляться непотрібними – після виходу з магазина гроші за обрані товари будуть списані з банківської карти покупця автоматично.

Для компаній роздрібної торгівлі відкриття магазину означає потенційний підрив їх позицій, пов’язаний з найбільшим в світі онлайновим продавцем, який в минулому році купив мережу супермаркетів Whole Foods Market, які торгують преміальними продуктами, за 13,7 мільярда доларів. Довгі черги відштовхують покупців, тому компанія, яка знайде спосіб їх позбутися отримає перевагу на ринку.

Компанія Amazon не повідомляла, чи має намір вона відкривати магазини Amazon Go в інших місцях. Вона також заявляє, що не планує використовувати бескассовую технологію в магазинах Whole Foods Market.

Магазин Amazon Go працював в тестовому режимі з 5 грудня 2016 року, але користуватися ним могли тільки співробітники Amazon. Тоді компанія планувала, що магазин перейде до роботи в звичайному режимі на початку 2017 року.

Однак виникли проблеми, повідомив Reuters інформоване джерело. Не завжди вдавалося правильно ідентифікувати покупців подібною комплекції. Коли в тестовий період покупці приходили в магазин з дітьми, вони викликали хаос, неправильно складаючи товари.

Віце-президент Amazon Go Джіанна Пуеріні заявила, що в тестовий період магазин спрацював дуже добре завдяки попередній роботі, яка зайняла чотири роки.

«Цією технологією просто не існувало раніше, – сказала Пуеріні, походжаючи по магазину в Сіетлі. – Вона стала новим досягненням в комп’ютерному зорі і машинному навчанні».

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми Вам зателефонуємо

    Напишіть нам

      Зв'яжіться з нами

        Call Me