Революція в сфері миттєвих повідомлень?

В ЄС запропонували ввести закон про єдиний стандарт обміну повідомленнями.

Під час інтерв’ю німецькому онлайн-виданню zeit.de, міністр юстиції ФРН, Катаріна Барлія (Katarina Barley) запропонувала ввести єдиний стандарт обміну повідомленнями між різними мессенджерами:
«Слід забезпечити, щоб користувачі WhatsApp могли також спілкуватися з користувачами іншого месенджера. Це дозволить людям переходити на інші месенджери, які мають кращі стандарти конфіденційності і продовжити розмовляти з колишніми контактами ».

Це регулювання, на думку Катаріни Барлія, має бути законодавчо закріплено на рівні Європейського Союзу. Так само міністр юстиції Німеччини висловила заклопотаність рівнем безпеки особистих даних в Facebook та інших великих компаніях. Сама Катаріна Барлія зізналася, що не використовує WhatsApp і Facebook: «Я дуже старомодна. Я відправляю смс ».

Подібне регулювання позбавить ринок обміну повідомлення монополії великих гравців. Дрібні компаній, приватних особи не володіють достатніми грошима на рекламу, отримають доступ до закритих баз користувачів і можливість змагатися з великими компаніями. Користувачі отримають можливість не встановлювати десятки програм, а користуватися єдиним своїм, улюбленим месенджером.

Варто відзначити, що в Німеччині відбувається розробка месенджера Conversations. Conversations – це безумовний лідер з месенджерів працюють по протоколу XMPP.

На відміну від інших схожих систем, XMPP має високу отказоустойчивостью серверів, описаної вище розширюваністю, низьким споживанням оперативної пам’яті і ресурсів CPU, високим ступенем децентралізації. Більшість користувачів XMPP не використовують один сервер і один який або клієнт. Розробка протоколу XMPP сильно децентралізована і не залежить від однієї компанії або кола розробників.

Поділіться з друзями:

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *